čtvrtek 3. dubna 2014

A. J. Molloy: Jmenuji se X

Nakladatelství Fragment mi udělalo radost dalšími recenzními výtisky a mezi nimi byla i kniha Jmenuji se X. Ani se nedivím, že se autorka pod tuto knihu nepodepsala  (A. J. Molloy je pseudonym). Je to totiž erotický román, a rozhodně je to čtení "mládeži nepřístupné".
Jak už prozrazuje obálka, příběh pojednává o zakázané lásce. Mladá studentka z USA přijede do Neapole navštívit na prázdniny svou kamarádku a napsat diplomovou práci o italském podsvětí.
Hned první den se tam seznámí s neuvěřitelně krásným Italem, který je- shodou náhod- taky miliardář. Jakmile mu ale podlehne, dojde jí, že něco není v pořádku. V jeho vášni vidí podivnou zuřivost, která ji znepokojuje, obzvlášť proto, že se o něm povídá, že by mohl být členem italské mafie.
Jelikož s ním ale naše X, neboli Alexandra, zažívá naprosto úžasný divočišný sex, který dříve nikdy neměla šanci poznat, zůstává s ním a nechává si od něj kupovat oblečení značek Prada, Burberry, McQueen, Jimmy Choo a podobně.
Pak se jí ale lord Mark Roscarrick (ano, je to dokonce i lord)
 přizná, že je členem tajné náboženské sekty, a podle pravidel nesmí udržovat vážný vztah s nikým, kdo není jejím členem. Požádá tedy Alexandru, aby podstoupila zasvěcovací rituál, který se skládá z pěti mystérií. Mystéria jsou události, kde se schází členové sekty, aby podrobili nováčky zkouškám, které jsou většinou psychicky hodně náročné a většinou obsahují sex a drogy.
Alex se rozhodne podstoupit nebezpečné zasvěcení, i přesto no..., že by to normální člověk kvůli prázdninovému románku neudělal, a tak se dostáváme k prvnímu z mystérií. Tady čeká Alexandru rituál, ve kterém se musí podrobit a nechat se zostudit před cizími lidmi. Projde rituálem na jedničku, a dokonce se jí to svým zvráceným způsobem zalíbí. Další rituály už jsou ale  náročnější a obsahují stále více násilí.
Do takto vypjaté situace se ještě Alexandra rozhodla rozluštit veškerá Markova tajemství, aby věděla, jestli mu vůbec může věřit a jestli opravdu není šéfem italské mafie, nebo jestli není zodpovědný za smrt své ženy.
Můj názor je takový, že je to rozhodně zajímavé čtení, ale místy mi to přišlo, jako když se koukáte na jeden z "filmů pro dospělé"- je to zajímavé, ale většinou děj za moc nestojí.
Nejsem ale znalec erotických románů, a proto si netroufám nijak soudit. Nemám totiž s čím porovnávat. To ale hodlám časem změnit, jelikož nechci mít žádné mezery, a proto se snažím číst knihy všech druhů.
Na svůj "to read" seznam už jsem si teď přidala knihu 14 podob touhy od Marie Gray. Jen ještě nevím, kdy se k zrecenzování dostanu, protože teď kvůli maturitě nemám na blog tolik času.