úterý 16. září 2014

Andrea Kane: Temné lži


Tenhle měsíc se nese ve znamení detektivních příběhů Andrei Kane. Tentokrát mám pro vás recenzi na Temné lži (v originále The line between here and gone), což je její doposud poslední kniha vydaná u nás.
Kniha nepřímo navazuje na Odložený případ. Jsou tam ty samé postavy, stejná hlavní hrdinka, ale jiný případ. Tým Forensic instincts si tentokrát najme Amanda Gleasonová, která bojuje o život svého syna. Malý Justin totiž trpí vzácnou poruchou imunity a nutně potřebuje transplantaci kostní dřeně. Bohužel jediný dárce, který by mohl připadat v úvahu, je jeho otec, který je neznámo kde. Tým Forensic instincts v čele s úžasnou Cassie Woodsovou má tedy za úkol Paula Everetta najít a pokud to bude nutné, přinutit ho, aby svému novorozenému synovi zachránil život. Bohužel pro ně ale některým vysoce postaveným lidem příliš záleží na tom, aby Paula nikdy nenašli.
Andrea Kane mě ani tentokrát nezklamala. Jako všechny její příběhy, i tenhle je originální a napínavý. Já jako její velká fanynka, jsem Temné lži zhltla asi za dva dny, i přesto, že není rozsahově nijak krátká. Všechny knihy Andrei Kane se pohybují kolem nějakých tří set stran, které jsou většinou dělené na prolog, kapitoly o nějakých plus minus deseti stranách a epilog na závěr. Konkrétně Temné lži mají jednatřicet kapitol.

Pevně doufám, že nakladatelství Fragment plánuje do budoucna vydat ještě něco dalšího z tvorby Andrei Kane. V Americe vyšel naposledy její román The stranger you know. To by měl být další z  případů, co budou Forensic instincts řešit.
Pro ty z vás, které by zajímali moje předchozí recenze tak ty jsou tady: Zvrácené myšlenky, Napsáno krví a Odložený případ.RV: Fragment