sobota 7. března 2015

Kateřina Petrusová: Pekáč buchet

Další kniha od Kateřiny Petrusové, opět od Fragmentu a opět s krásnou obálkou.
Pekáč buchet je zatím to nejnovější, co vzešlo z pera této skvělé české autorky. Nakladatelství Fragment ho vydalo roku 2014 a od té doby se o něm všude mluví.
Stejně jako kniha S hlavou v oblacích pejru (recenze ZDE), i tohle je romantická komedie, akorát místo Markéty tu máme novou hlavní hrdinku, která má ale stejně břitký smysl pro humor, Kláru. Klára je redaktorka ženského časopisu, která po letech už téměř zapomněla na svou někdejší sexualitu, a místo toho se naplno věnuje jídlu. To ovšem platí jen dokud se neobjeví mladý ledolezec Matouš Kopřiva, který překypuje šarmem a vtipem. Kromě jiného taky Klára nesnáší a,sport, b,svůj metabolismus, c,lidi, kteří mají metabolismus rychlejší, d,písničku Klára od skupiny Chinaski.
Stejně jako ostatní knihy Kateřiny Petrusové, i tato je poměrně kraťoučká, má pouze 159 stran a 18 kapitol. Díky tomu, že na začátku každé kapitoly je vždy jeden recept, který má s daným vývojem příběhu nějakou, ač už třeba jen nepatrnou souvislost, myslím, že by se tato kniha dala s trochou dobré vůle používat i jako kuchařka. Osobně mám v plánu vyzkoušet nejeden ze zmíněných receptů, hlavně pak svatební koláčky, po kterých se normálně můžu utlouct!
Dále od knihy samozřejmě můžete očekávat pořádnou dávku skvělého humoru, romantiky (i když tu si tentokrát autorka šetří až na samý závěr) a hlavně parádního odreagování. Pro anotaci se můžete podívat na webové stránky Fragmentu. A na závěr mám pro vás ukázku knihy, tentokrát vám ji ale nebudu jen tupě přepisovat, nýbrž si jí můžete poslechnout z úst samotné autorky.
RV: Fragment