čtvrtek 12. listopadu 2015

Soutěž s MetaforouTak konečně vám přináším slibovanou soutěž. Chvilku trvalo, než jsem shromáždila všechny knihy, ale teď to šílenství konečně může začít. Slibovala jsem vám něco většího k příležitosti druhého výročí blogu, a proto jsem kontaktovala Metaforu a poprosila je o pár titulů. Zároveň jsem přidala dvě své knihy, aby toho bylo zkrátka víc. 
Jelikož soutěž bude končit 20.12.2015, tak to naše výročí rovnou spojíme s těmi Vánocemi a vy si tak můžete zahrát o pěkný vánoční dárek. Respektive o dva :). Soutěžit se totiž bude o dvě ceny v podobě dvou knih. V prvním balíčku najdete dvě krimi knihy od Yrsy Sigurdardóttir, které jste už možná na blogu zahlédli. Druhý balíček obsahuje dvě novější knihy, které vyšly rovněž u nakladatelství Metafora, a to Butik Astor Place a Hotel Ritz.


Podmínky soutěže: 
1, Sledujte blog přes GFC a Fb
2, Napište komentář s číslem balíčku, který chcete vyhrát a s kontaktním e-mailem

Účastnit se můžete do 20.12., po té z komentářů vyberu dva vítěze. 
Btw pokud se vítěz do tří dnů neozve, vyberu za něj náhradníka!

1.


První balíček obsahuje dvě knihy od spisovatelky Yrsy Sigurdardóttir. Poslední rituál je o prvním případu právničky Tóry a Plavba smrti je případ šestý. Knihy jsou psané nezávisle na předchozím ději, takže se nebojte, že by vám jako čtenáři mohlo něco uniknout. Tyto dvě knihy jsou jedny z nejlepších co jsem od Sigurdardóttir zatím četla.

Poslední rituál: Klik
Jsme na Islandu, v budově univerzitní katedry historie. A právě zde je nalezena zohavená mrtvola německého studenta Haralda. Má vypíchnuté oči a jeho tělo je označeno magickou runou. Bohatá rodina zavražděného najme bývalého kriminalistu Matthewa a islandskou právničku Tóru.
Brzy vyjde najevo, že Harald založil spolek zájemců o čarodějnictví a vášnivě studoval islandské čarodějnické procesy. Sám měl na těle spoustu tetování, nechal si rozpůlit jazyk, aby vypadal jako hadí, a zajímal se o mučení, které možná kdysi vyzkoušel i v praxi.
Tóra s Matthewem tedy logicky hledají vraha mezi adepty magie. Další stopa, báseň psaná krví, vede pro změnu k Haraldově rodině, kde očividně není všechno v pořádku. Do toho se ještě přimíchá tajemný rukopis, plán cesty k záhadnému předmětu, k němuž má hledače dovést 'třetí znamení'.

Plavba smrti: Klik
Do přístavu v Reykjavíku vplouvá luxusní jachta a plnou rychlostí naráží do mola. Navíc je úplně liduprázdná! Co se stalo s posádkou a rodinou, která byla na palubě, když opouštěli Lisabon?
Prošetřením tohoto prazvláštního případu je pověřena známá advokátka Tóra. Záhady přibývají... Šíří se zvěsti, že loď byla prokletá. Tóře se zdá, že na palubě zahlédla jedno ze zmizelých dvojčat…
Co to má znamenat?
A kde je Karítas, půvabná žena bývalého majitele jachty? Komu patří tělo, které moře vyplavilo o kus dál na pobřeží? Pokud se na lodi vraždilo – kdo je vrah?


2.
 Butik Astor Place: Klik
 Obyčejný deník dokáže zamotat celý život Amanda Rosenbloomová vlastní butik na Astor Place v New Yorku a její největší vášní je probírat se hromadami retro oblečení, v nichž občas narazí na opravdový poklad. Její poslední úlovek ale nemá podobu originálního kousku známého návrháře, tentokrát je to deník, pečlivě zašitý v rukávníku. Číst cizí zápisky se Amandě zpočátku příčí, ale postupem doby ji příběh autorky deníčku Olive zcela pohltí a nakonec jí úplně změní život.

Hotel Ritz: Klik
Hotel, jímž procházely dějiny Evropy. Historie rozmařilé Belle Époque, která s příchodem války zemřela za hřmotu bomb. Pod střechou Ritzu se snoubila odvaha se zradou, jiskřily diamanty, bujely intriky.

V baru posedávají dvojití agenti a pod vnější fasádou kypí hnutí francouzského odboje. Defiluje před námi plejáda pozoruhodných obyvatel, padouši vedle hrdinů, jejichž osudy se navzájem proplétají. 
Proslulá Coco Chanel si tu užívá se svým německým milencem, v jídelně horlivě diskutují Marcel Proust, Francis Scott Fitzgerald, Jean Cocteau. A bydlí tu i Carl-Heinrich von Stülpnagel, vojenský velitel okupované Paříže a klíčový hráč v neúspěšném pokusu o atentát na Hitlera. Hermann Göring, jehož jméno budí děs, tu polehává v pyžamu… Někdejší paní Simpsonová tady svému muži Edwardovi, který se kvůli ní vzdal anglického trůnu, veřejně nasazuje parohy… 
Nemůže chybět ani Ernest Hemingway, bouřlivák, který osvobodí Ritz, když Francie a Paříž konečně zvítězí. Přestože zlí jazykové říkají, že hrdinně bojoval spíš s baterií lahví v hotelových sklepích a staral se hlavně o to, jak svou tehdejší manželku, válečnou zpravodajku Marthu Gellhornovou, podvést s jinou reportérkou a svou budoucí ženou Mary.


Snad se vám vybrané tituly líbí a přeji hodně štěstí při losování!


Žádné komentáře:

Okomentovat