sobota 20. února 2016

Harry Potter: Mudlovské omalovánky

Ano, omalovávací mánie se stále drží i mě. Je to skvělá kratochvíle, která zároveň nutí zapojit kreativitu, takže pokud jste dosud váhali, zda si také pořídit některé z omalovánek pro dospělé, můžu vám to vřele doporučit.
Fantazii se meze nekladou, a to jak při vybarvování, tak při samotném výběru omalovánek. Na pultech jich totiž dnes leží už šílené počty. Najdete tam indické, relaxační, mandaly, omalovánky do kapsy a pak také tyto přímo zaměřené na určitý film či seriál. Recenzi na omalovánky Hry o trůny jsem vám už psala ZDE, a budu ji dnes ještě párkrát zmiňovat kvůli důkladnějšímu srovnání. Snad vám to třeba pomůže udělat si jasno ve vašich preferencích. Dnes se tedy zaměřím na omalovánky určené pro všechny fanoušky Harryho Pottera.
Prvního rozdílu si můžeme všimnout hned na první pohled a je jím formát omalovánek. Zatímco omalovánky Hry o trůny mají poněkud nepraktický, ač hezký, čtvercový tvar, Mudlovské omalovánky jsou klasicky obdélníkové ve formátu A4. Na obálce si pak můžete prohlédnout úryvky přímo z použitých ilustrací, včetně mého oblíbeného obrázku skřítka Dobyho.
Stejně jako předchozí omalovánky, i tyto jsou sbírkou obrázků hned několika ilustrátorů, takže se opět mění styl kresby i obrázků jako takových. Linky jsou všem převážně silnější a kresby tudíž mohou občas působit méně detailní. Opět zde ale můžete najít jak budovy, tak erby a různá stvoření a také třeba zvířata. Zároveň jsou tu ale i slavné scény z filmů jako například Harry a Ron v letícím autě, Brumbálova armáda v komnatě nejvyšší potřeby, a nebo třeba Ron s moudrým kloboukem na hlavě. Obrázky jsou uspořádané tak, že jednoduché jsou na jedné straně a většinou jsou tématicky sladěné do páru. Složitější a velice detailní obrázky jsou pak natištěné přes celou dvoustranu. Malou nevýhodou je, že u dvoustránkových ilustrací se velice špatně vybarvuje u místa spoje. Nedá se tam pastelkami dost dobře dostat, pokud si nechcete naprosto zohýbat hřbet sešitu.
Naopak velikou výhodou těchto omalovánek je, že na jejich konci můžete najít fotografie z filmu, které jednotlivé ilustrace zachycují. Pokud si tedy nejste jistí, jakou barvu mají ve filmu například řiditelné švestky, a chcete být ve svém vymalování úplně přesní, můžete nahlédnout dozadu do tohoto malého "taháčku".
Já upřímně dávám přednost vlastní fantazii a kolikrát schválně pozměním barvu určitých věcí jen, abych viděla, jak to bude ve finále vypadat. Mějte to prosím na paměti až budete koukat na moje amatérské výtvory pod tímto článkem.
Nakonec zbývá už jen říci, že omalovánky si můžete pořídit například přímo na stránkách nakladatelství Albatros Media, které v poslední době dělá fanouškům Harryho Pottera neustále  jenom radost. Pokud přeci jen potřebujete více informací, než se rozhodnete, mrkněte se třeba SEM na některé další z šedesáti krásných ilustrací.RV: ALBATROS MEDIA